PDF İNDİR | KİTAP ÜCRETSİZ
Akademik Kitaplar

Uluslararası Satım Hukukunda Kanunlar İhtilafı Meseleleri

Uluslararası satım hukukunu etkileyen bu yenilikler, uluslararası satım hukukuna ilişkin maddi hukuk hükümlerini yeknesaklaştırma adına yapılan yoğun çalışmalar sonrası ortaya çıkmıştır. Hatta 2012 yılında İsviçre tarafından UNCITRAL nezdinde uluslararası satım hukukuna ilişkin bağlayıcı olan yeni bir uluslararası anlaşmanın yapılması önerisi de göz önünde bulundurulduğunda, uluslararası satım hukukuna ilişkin maddi hukuk kurallarının yeknesaklaştırılması adına yapılan çalışmaların hala devam ettiğini de belirtmek gerekir.

Ancak, uluslararası satım hukukuna ilişkin hem kanunlar ihtilafı hem de maddi hukuk kurallarının yeknesaklaştırma çalışmaları, CISG gibi önemli bir hukuk kaynağını ortaya çıkarsa da, bu düzenlemelere rağmen, forum devletinin kanunlar ihtilafı kurallarının da uygulanması gerektiği durumlar söz konusu olduğundan, çalışmamızda, uluslararası satım hukukundaki temel kanunlar ihtilafı meseleleri değerlendirilmiştir.

Çalışmada, mukayeseli hukuktaki düzenlemeler yanında, uygulama açısından özellikle hakem kararları ve milli mahkeme kararlarına yer verilmiştir. Ayrıca belirtmek gerekir ki çalışmada, uluslararası satım hukukuna ilişkin tüm kanunlar ihtilafı kuralları incelenmemiştir. Örneğin, fikri mülkiyet haklarına ilişkin kanunlar ihtilafı kuralları, ödeme yöntemlerine ilişkin uluslararası düzenlemeler ve özellikle milletlerarası usul hukukuna ilişkin konular çalışmanın kapsamı dışında bırakılmıştır.

KİTABI PDF OKUMAK İÇİN: YANDEX İNDİR
KİTABI PDF OKUMAK İÇİN: GOOGLE DRİVE İNDİR
KİTABI PDF OKUMAK İÇİN: EPUB OKU

pdf indir,kitap indir,ücretsiz kitap indir,online oku,kitap oku,e kitap,e-kitap,epub indir,ekitap indir

Etiketler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı