PDF İNDİR | KİTAP ÜCRETSİZ
E-Kitaplar

Türkiye’nin ve G7 Ülkelerinin Eğitim Politikalarının Karşılaştırılması: Kalkınma Sürecinde Eğitim Politikalarının Rolü

Kitap Hobi e kitap indir

Eğitim, insanların yaşamında ki en önemli unsurlardan birisidir. Eğitim anlayışının modern toplumlarda, zamanla çok önemli değişikliklere uğradığı görülmektedir. Eğitim bireyin niteliksel yapısında sağladığı değişim ve gelişim ile içinde bulunduğu toplumun sosyal, politik, kültürel ve ekonomik açıdan dönüşümüne katkıda bulunmasıdır. Ülkeler etkin eğitim politikalarıyla küreselleşme sürecindeki gelişmelere uyum sağlamaya çalışmaktadırlar. G7 ülkeleri, ortak değerler ve kültür çerçevesinde bütünleşerek üye ülkeler arasında entegrasyonu derinleştirmeyi hedeflemektedir. Söz konusu hedefe ulaşmada G7 ülkelerinin eğitim politikalarının önemli bir rol oynadığı söylenebilir.

Türkiye’nin eğitim politikalarının yapısı da rolü de gelişen ve değişen eğitim anlayışından etkilenmektedir. Bu çalışmanın amacı, G7 ülkelerinin ve Türkiye’nin eğitim politikalarını karşılaştırarak eğitimin ekonomi ve kalkınmadaki rolünü ortaya koyabilmektir.

Türkiye’nin, gelişmiş bir toplum adına küreselleşen dünyada varlığını sürdürebilmesi ve yeniliklerden en iyi şekilde yararlanması için söz konusu eğitim reformlarının öncelikli olarak hayata geçirilmesi gerekir.

KİTABI PDF OKUMAK VE İNDİRMEK  İÇİN: Kitap Hobi Kitap İndir

pdf indir,kitap indir,ücretsiz kitap indir,online oku,kitap oku,e kitap,e-kitap,epub indir,ekitap indir

Etiketler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı