PDF İNDİR | KİTAP ÜCRETSİZ
Hukuk Kitapları

Trafik Hukuku Mevzuatı

Günümüzde ayrı bir hukuk alanı olarak değerlendirilen Trafik Hukukuna ilişkin doğrudan veya dolaylı mevzuata eserde ayrıntılı olarak yer verilmiş ve Anayasa dahil olmak üzere tüm mevzuat toplu olarak hukukçuların hizmetine sunulmuştur. Özellikle Trafik kazalarından doğan hukuki ve cezai sorumluklar açısından önem taşıyan 6098 sayılı Türk Borçlar Kanunu, 2918 sayılı Karayolları Trafik Kanunu ve 5237 sayılı Türk Ceza Kanunu hükümlerine ayrıntılı olarak yer verilmiştir.

Yine Maddi ve Manevi Tazminat davalarının ön hazırlığı, davanın açılması ve tüm gelişmesiyle kararın kesinleşmesine kadar olan tüm aşamaları ilgilendiren 6100 sayılı Hukuk Muhakemeleri Kanununun ilgili maddeleri de eserde yer almıştır.

Kitapta son yıllarda yapılan tüm mevzuat değişiklikleri değerlendirilerek 6102 sayılı Türk Ticaret Kanunu, 5684 sayılı Sigortacılık Kanunu, 4925 sayılı Karayolu Taşımacılık Kanunu gibi ana kanunların trafikle ilgili hükümlerinin tamamına yer verilmiştir.

En son olarak 6459 sayılı Kanunla getirilen 4. Yargı paketi ile İdare Mahkemeleri ve Askeri Yüksek İdare mahkemelerinde Bedensel Zararlarda Islah imkanı getiren hükümlere kitapta yer verilmiştir.

Uygulayıcılar açısından sadece kanunların bir arada bulunmasının yeterli olmadığı ve çoğu zaman tüzük ve yönetmeliklere başvurulması da gerekli olduğu düşünülerek uygulamada en çok ihtiyaç duyulan tüzük ve yönetmeliklerin de en son halleri çalışmanın içerisine dahil edilmiştir.

Konu Başlıkları

Kanunlar
Tüzükler
Yönetmelikler
Genelgeler
Genel Şartlar

KİTABI PDF OKUMAK İÇİN: YANDEX İNDİR
KİTABI PDF OKUMAK İÇİN: GOOGLE DRİVE İNDİR
KİTABI PDF OKUMAK İÇİN: YANDEX İNDİR BÖLÜM 2
KİTABI PDF OKUMAK İÇİN: EPUB OKU
KİTABI PDF OKUMAK İÇİN: EPUB OKU 2

pdf indir,kitap indir,ücretsiz kitap indir,online oku,kitap oku,e kitap,e-kitap,epub indir,ekitap indir

Etiketler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Göz Atın

Kapalı
Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı