Prof. Dr. İ. Yılmaz Aslan

Prof. Dr. İsmail Yılmaz Aslan 1981 Ankara Üniversitesi Hukuk Fakültesi Mezunu olup yüksek lisansını da aynı üniversitede yapmıştır. Kısa bir hakimlik deneyiminden sonra İstanbul Üniversitesi Sosyal Bilimler Enstitüsünde “Özel Hukuk Doktora Programına” kaydolmuştur. Programı 1989 Ocak ayında “Avrupa Topluluğu Rekabet Hukukunda Hakim Durumun Kötüye Kullanılması” adlı tez ile tamamlamıştır. Aynı yıl Uludağ Üniversitesi İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi Ticaret Hukuku Anabilim Dalında Yardımcı doçent, 1992 yılında ise doçent olarak atanmıştır.

Hem Rekabetin Korunmaskı Hakkında Kanun hem de Tüketicinin Korunması Hakkında Kanun Hazırlıkları ve Değişiklik çalışmalarına katılmıştır, DPT Özel İhtisas Komisyonlarında çalışmıştır. Aslan’a Mart 2004 tarihinde, Sanayi ve Ticaret Bakanlığı tarafından Tüketici Kanunu hazırlığına katkıları nedeniyle “Tüketici Hizmet Ödülü” verilmiştir.

Aslan, 1997-1999 yıllarında Rekabet Kurumu başkanlık danışmanlığı görevinde bulunmuştur. 2005 yılında Uludağ Üniversitesindeki görevinden ayrılarak, İstanbul’da büro kurmuş ve çeşitli Üniversitelerde uzmanlık alanları ile ilgili olarak dersler vermeye ve danışmanlık yapmaya başlamıştır. Bu çalışmalar çerçevesinde Enerji Hukuku ile ilgili boşluğu ve talepleri değerlendirerek bu alanda da akademik çalışmalara başlamıştır.

Aslan’ın elinin üzerinde makale ve tebliği ve otuza yakın kitap ve çevirisi bulunmaktadır. Halen yayında bulunan diğer kitapları şunlardır:

1. Enerji Hukuku Cilt III AB Doğalgaz Piyasasında, Türk Doğalgaz Piyasasında, Türk LPG Piyasasında Rekabet ve Regülasyon, Ekin Kitabevi, Bursa, 2009 (464-vix)

2. Enerji Hukuku Cilt II Petrol Piyasasında Rekabet ve Regülasyon, Ekin Kitabevi Bursa 2008 (354+xi)

3. Enerji Hukuku Cilt I Elektrik Sektöründe Rekabet ve Regülasyon, Ekin Kitabevi Bursa 2007 (566+xxvi).

4. Rekabet Hukuku Teori, Uygulama ve Mevzuat, 4. Baskı Ekin Kitabevi Bursa 2007 (1113+xxv)

5. Tüketici Hukuku Dersleri, Ekin Kitabevi Bursa 2010 (364+xviii).

6. Hukuka Giriş, (Ooğan Şenyüz, Metin Taş, Ayhan Kortunay ile Birlikte) Ekin Kitabevi Bursa 2010 (270 sayfa)

7. Otomobil Sektöründe Rekabet Hukuku ve Politikaları; (Erol Katırcıoğlu, Şahin Erdıyok, Fevzi Toksoy, Ali Lıcak, Fırat Bigel ile birlikte) Ekin Kitabevi Bursa 2006.

8. Tüketici Hukuku, 3. Baskı Ekin Kitabevi Bursa 2006 (815+xxiii).

9. İşletme Hukuku, (Ticari İşletme Hukuku, Şirketler Hukuku, Kıymetli Evrak Hukuku, Fikri Mülkiyet Hukuku, Sözleşme Hukuku, Şirketler Hukuku, Tüketici Hukuku, Vergi Hukuku,) (Prof. Dr. Doğan Şenyüz ve Dr. Mevci Ergün’le Beraber), Ekin Kitabevi 2005 Bursa (500+xxxı sayfa)

10. Ticaret Hukuku, (Ticari İşletme Hukuku, Şirketler Hukuku, Kıymetli Evrak Hukuku) (Dr. Mevci Ergün’le birlikte) Ekin Kitabevi, Bursa 2010 (280+xx sayfa)

11. Rekabet Hukuku Bakımından Dikey Anlaşmalar, Teori ve Uygulama: Ekin Kitabevi Bursa 2004 (600+xii sayfa)

12. Avrupa Birliği Otomotiv Sektöründe Yeni Rekabet Kuralları (İlgili Tüzükler ve Klavuzlar ile Birlikte), Ekin Kitabevi, 2010 (248+viii)

Kitabı ilk siz okumak istemez misiniz? Kitap sağlayıcısı e-pdf sitemizden kitap indir ve pdf formatında hemen oku. Keyifli okumalar şimdiden...

Premium Silinen Linkler için ( Linke gidip ücretsiz Bir Programı Telefonunuza İndirip İndirme Linkine Gidebilirsiniz.) :  Premium Silinen linkler için indir 
KİTABI PDF OKUMAK VE İNDİRMEK  İÇİN: Kitap Hobi Kitap İndir 
Yandex İndir :  Disk Yandex 
Google Drive İndir :  Google Drive 
Rar olarak İndir :  Pdf.rar indir 

pdf indir,kitap indir,ücretsiz kitap indir,online oku,kitap oku,e kitap,e-kitap,epub indir,ekitap indir