İçtihatlı İnşaat Hukuku ve Kat Karşılığı İnşaat Sözleşmeleri isimli kitabın inşaatla ilgili Yüksek Yargıda verilmiş kararların derlendiği bir içtihat derlemesi olmasından özellikle kaçınılmış olup, inşaatın aşamalarına göre hukuki tanımlamaları ile, doğan ve doğabilecek uyuşmazlıklarda, Yüksek Yargının konuyla ilgili görüşü ve kararları ve gerektiğinde hukuki görüşümüze yer verilmek suretiyle hukuki bir eser oluşmasına çalışılmış.

Eserin 2011 yılı 8. baskısından sonra, özellikle temel kanunlarımızdan 6098 Sayılı Türk Borçlar Kanunu ile 6102 Sayılı Türk Ticaret Kanunu, 6100 Sayılı Hukuk Muhakemeleri Kanunu ve Tüketicinin Korunması Hakkında 6502 Sayılı Kanunla yenilenen mevzuata uygun olarak eser de yenilenmiş olup, özellikle konut ve tatil amaçlı taşınmaz inşaatları satış sözleşmelerinin tüketici işlemleri kapsamına alınmasıyla, inşaat ve finans sektörlerinin birbirlerine olan desteği sonucu ekonomide yaratılan dinamizm, konut inşaatlarıyla ilgili satışlarda büyük bir canlılık oluşturmuştur.

İstatistiki bilgilere göre, peşin ödemeli yahut Kanunun deyimi ile ön ödemeli satışlar, yıllık tüm konut satışlarının ancak yüzde yirmisine yakın iken, banka kredili satışların yüzde otuzbeş olduğu, buna karşılık müteahhidin müşterisine tanıdığı vade içinde kredili/senetli satışların yüzde kırkbeş-elli civarında bulunduğu, bu veriler de gözetildiğinde, özel Kanunla korunmuş tüketici/alıcının haklarının tanıtımı yönünden, kitaba ilave edilen 19. Bölümde, bu hakların kullanımı ele alınmış ve Yargıtay’ın buna ilişkin kararları ile diğer Kararlar geçerliğine göre taranmış, bu süreçte yeni oluşan Yargıtay Kararlarının da esere alınması sağlanmıştır.

Kitabı ilk siz okumak istemez misiniz? Kitap sağlayıcısı e-pdf sitemizden kitap indir ve pdf formatında hemen oku. Keyifli okumalar şimdiden...

Premium Silinen Linkler için ( Linke gidip ücretsiz Bir Programı Telefonunuza İndirip İndirme Linkine Gidebilirsiniz.) :  Premium Silinen linkler için indir 
KİTABI PDF OKUMAK VE İNDİRMEK  İÇİN: Kitap Hobi Kitap İndir 
Yandex İndir :  Disk Yandex 
Google Drive İndir :  Google Drive 
Rar olarak İndir :  Pdf.rar indir 

pdf indir,kitap indir,ücretsiz kitap indir,online oku,kitap oku,e kitap,e-kitap,epub indir,ekitap indir