Çocukların manevi dünyalarını zenginleştirmeyi gaye edinen kitaplar yayınlamaya devam ediyor. İşte bu gaye doğrultusunda hazırlanan yepyeni bir kitap daha Çocuklar İçin Peygamberimizin Mucizeleri!

Daha önce Peygamberin Küçük Arkadaşları adlı çocuk kitabı ile, küçük okurların büyük ilgi ve beğenisini çekmeyi başaran M. Sinan Adalı, son derece sade ama bir o kadar da renkli anlatımıyla Peygamberimizin mucizelerini çocuklar için yazdı.

Sevgi İçigen de, o eşsiz sevimlilikteki çizgileriyle kitabın güzelliğine hatırı sayılır miktarda katkıda bulundu.

Kitabın önsöz metni, fazla söze gerek bırakmıyor:

Hepinize merhaba! İşte size yepyeni bir kitap daha.

Bu kitabımız, Sevgili Peygamberimizin (asm.) mucizelerini anlatıyor.

Peygamberler, Allah’ın aramızdan seçtiği elçilerdir. Onların çok önemli ve çok zor bir görevi vardır. İnsanlara, Allah’ı ahiret gününü ve bu dünyaya neden geldiklerini anlatmaktır bu görev.

İnsanların bazıları Allah’ın elçilerinin söylediklerini hemen kabul ettiler ama bazıları için bu uzun bir zaman aldı. Bazıları da hiç kabul etmedi. Bu kabul etmeyenlerden bazıları da, peygamberlere türlü türlü kötülükler yaptılar.

Allah’ın peygamberlerinden pek çoğu işte bu inanmayan insanlardan çok zalimlikler gördü.

Evet, peygamberlik çok zor bir görevdi. İnsanları iyiye, doğruya, güzele çağırmak, çok çetin bir işti.Ama Allah peygamberlerine hep yardım etti. Onlar için, sıradan bir insanın asla yapamayacağı türlü türlü mucizeler yarattı.
Mesela Musa Peygamber için denizi ikiye ayırdı. İbrahim Peygamber, ateşe atıldığında, o ateşi bir gül bahçesine çevirdi. İsa Peygamberin ellerine, hastaları iyileştirme özelliği verdi.

Allah, bizim Sevgili Peygamberimiz için de (asm.) pek çok mucize yarattı.

İşte bu kitapta Peygamberimiz için yaratılan mucizelerden bazılarını okuyacaksınız.

Kitabı okurken “Aaa, hiç öyle şey olur mu?” diye aklınızdan geçebilir. İşte o zaman şunu hatırlayın: Eğer Allah isterse herşey olur.

Kertenkele konuşur, ağaç yürür, bir odun parçası kılıç olur, azıcık yemek yüzlerce kişiye yeter.

Bütün bunlar Allah’ın, Sevgili Peygamberimiz (asm.) için yarattığı mucizelerdir.

Çok zevkli ve çok heyecanlı bir kitap sizleri bekliyor!

Haydi iyi okumalar!

Kitabı ilk siz okumak istemez misiniz? Kitap sağlayıcısı e-pdf sitemizden kitap indir ve pdf formatında hemen oku. Keyifli okumalar şimdiden...

Premium Silinen Linkler için ( Linke gidip ücretsiz Bir Programı Telefonunuza İndirip İndirme Linkine Gidebilirsiniz.) :  Premium Silinen linkler için indir 
KİTABI PDF OKUMAK VE İNDİRMEK  İÇİN: Kitap Hobi Kitap İndir 
Yandex İndir :  Disk Yandex 
Google Drive İndir :  Google Drive 
Rar olarak İndir :  Pdf.rar indir 

pdf indir,kitap indir,ücretsiz kitap indir,online oku,kitap oku,e kitap,e-kitap,epub indir,ekitap indir