Avukatın reklam faaliyeti dünyadaki tartışmalara paralel olarak Türkiye’de de tartışılmaktadır. İlgili baro disiplin kurulu kararları ve Türkiye Barolar Birliği Disiplin Kurulu kararlarına bakıldığında reklam yasağı ile ilgili verilmiş olan kararların, Disiplin Kurulu’nca verilmiş bütün kararlar göz önüne alındığında önemli bir yer tuttuğu görülür. Türkiye’de avukatlar avukatlık ortaklıkları bilerek veya bilmeden reklam yasağını ihlal etmektedir.

Ayrıca avukatın reklam yasağında çifte standartlı uygulamaların olduğu görülmektedir. Reklam yasağı düzenlenmesinin tamamen kaldırılmasının savunulmasının yanı sıra, düzenlemenin muhafaza edilmesi ancak reklamın sınıflandırılmasının minimize edilmesi de savunulmaktadır.

Kendi içinde farklılıklar içerse de iki başlık altında toplanılan bu görüşlerin ortak noktası Türkiye’deki düzenlemeden memnun olunmadığıdır. Bu nedenle düzenleme yeniden gözden geçirilmeli, avukatların uymakta istekli olduğu, günün şartlarına ve avukatların ihtiyaçlarına uygun, ciddi bir düzenleme yapılmalıdır.

Kitabı ilk siz okumak istemez misiniz? Kitap sağlayıcısı e-pdf sitemizden kitap indir ve pdf formatında hemen oku. Keyifli okumalar şimdiden...

Premium Silinen Linkler için ( Linke gidip ücretsiz Bir Programı Telefonunuza İndirip İndirme Linkine Gidebilirsiniz.) :  Premium Silinen linkler için indir 
KİTABI PDF OKUMAK VE İNDİRMEK  İÇİN: Kitap Hobi Kitap İndir 
Yandex İndir :  Disk Yandex 
Google Drive İndir :  Google Drive 
Rar olarak İndir :  Pdf.rar indir 

pdf indir,kitap indir,ücretsiz kitap indir,online oku,kitap oku,e kitap,e-kitap,epub indir,ekitap indir